GLOBE GAMES 2015 v Kunraticích

Datum 15.6.2015
GLOBE GAMES 2015 v Kunraticích

Pěkně kulaté GLOBE Games 2015 - 28. – 31. května 2015, Praha
Kde nejlépe oslavit 20 let programu GLOBE? No přece na GLOBE Games v Praze! Přijeďte a zažijte neopakovatelnou atmosféru této akce.

Čtvrtek 28.5.
Od 13:00 hodin příjezd škol, koulení zeměkoule večerní Prahou, slavnostní zahájení
Pátek 29.5. 9:00 – 17:00 hodin: GLOBE konference v ZŠ Kunratice, doprovodné programy
Sobota 30.5. 8:00 – 15:00 hodin: Terénní hra pro žáky, workshop pro učitele
16:00 – 22:00 hodin Festival pro veřejnost v areálu ZŠ Kunratice
Neděle 31.5. Doprovodné programy, odjezd škol domů

Letošní GLOBE Games budou v mnoha ohledech výjimečné. Programu GLOBE bude v roce 2015 dvacet let a je to tudíž příležitost k pořádné oslavě. Po 17 letech se GLOBE Games vrací do Prahy, kde v roce 1997 v rámci pilotního ročníku odstartovaly. Akci pořádá Sdružení TEREZA ve spolupráci se Základní školou Kunratice a možná přijedou i zahraniční hosté.

Akce bude jako vždy čtyřdenní. Budou však i dílčí změny. Druhý den po příjezdu (v pátek) nebude probíhat terénní hra, jak bylo poslední léta zvykem, ale celodenní žákovská GLOBE konference. Proč celodenní? Konference bude výroční a budeme na ni proto zvát významné hosty (zástupce úřadů, ministerstev, odborníky z Vědecké rady GLOBE) a novináře. Žákovské týmy budou na konferenci různými způsoby prezentovat své školní projekty. Možných způsobů prezentace bude tentokrát více a každý tým si bude moci vybrat dle svých preferencí. Přesné zadání se včas dozvíte.

Třetí den (sobota) dopoledne proběhne terénní hra pro žáky v přírodním okolí pražských Kunratic a paralelně s ní odborné workshopy pro učitele. Vše vyvrcholí odpoledne velkými oslavami 20letého výročí programu GLOBE v rámci tradičního festivalu pro veřejnost.

Letos poprvé můžete na GLOBE Games přijet i bez žáků. Pokud o tom uvažujete, kontaktujte nás na globe@terezant.cz a my vám doporučíme vhodnou část programu.Ani v neděli se určitě nudit nebudete - pořadatelská škola pro vás připraví atraktivní doprovodné programy v Praze a blízkém okolí.

Jak se na GLOBE Games přihlásit?

Vyplňte elektronickou verzi přihlášky včetně osnovy záměru projektu, který chtějí vaši žáci prezentovat na GLOBE konferenci. Přihlášku naleznete ke stažení na webu globe.terezanet.cz, zároveň Vám ji do konce roku pošleme e-mailem. Vyplněné přihlášky posílejte do konce roku na globe@terezanet.cz

Pozvánku s předběžnými informacemi ke stažení ZDE.

Přihláška ke stažení ZDE.

Více informací na webu TEREZY a ZDE

Stejně jako v minulých letech nabízíme školám možnost prezentovat se na festivalu svým stánkem nebo nominovat svého žáka do novinářského týmu.

Účastníci si hradí dopravu, ubytování buď na ZŠ Kunratice ve spacácích a na karimatkách (50,- Kč/osobu), případně v blízkém hotelovém zařízení (hotel VŠ kolejí VŠCHT Praha "VOLHA" - 310,- CZK na osobu a noc ve dvoulůžkovém pokoji a 240,- CZK na osobu a noc ve třílůžkovém pokoji), stravu ve školní jídelně (68,- Kč/oběd) a účastnický poplatek 80,- Kč na osobu.